Архієпископ ФУЛТОН ШІН

1895-1979

В 1979 році Папа Іван Павло ІІ здійснив першу апостольську подорож в Сполучені Штати Америки. 2 жовтня 1979 за два місяці до своєї смерті Архієпископ Шін був присутнім під час папської аудієнції в катедрі Св. Патрика в Ню Йорку. Усі здивувалися коли Святіший Отець закликав Архієпископа прийти до переду. Обнявши його, Папа сказав: "Ти добре писав і говорив про Господа Ісуса Христа. Ти є вірним сином Церкви."

Народився Петро Іван Шін (Peter John Sheen) 8 травня 1895 року в штаті Іліной в родині фермера.

Одного разу коли восьмирічний Петро прислуговував під час літургії за участю місцевого єпископа Івана Спедлінга (Bishop John Spandling) він розбив скляний графинчик з вином. Після літургії єпископ підійшов до переляканого хлопчини і зробив два незвичайні передбачення: перше, що він навчатиметься в Університеті Лювейн в Бельгії, і друге, "одного дня ти будеш таким як я".

Після закінчення коледжу і семінарії двадцятип'ятирічний Шін отримав священичі свячення 20 вересня 1920 року. Цього ж року він розпочав навчання в Католицькому Університеті Америки (КУА) у Вашингтоні а наступного року вже вивчав філософію в Університеті Лювейн в Бельгії. В 1925 році він повернувся до Католицького Університету Америки де викладав протягом наступних 23 років. На його лекції приходило дуже багато відвідувачів окрім численних зареєстрованих студентів. Проповідницькі здібності молодого священника були загально відомі і його запрошували промовляти під час багатьох урочистих подій.

Репутація молодого талановитого викладача поширювалася серед працівників медіа, і в 1926 його запросили записати серію великопісних недільних проповідей для радіо станції в Ню Йорку. Згодом його запросили провести радіо програму Католицька Година, протягом двох тижнів. Реакція слухачів була настільки позитивною що наступні 20 років з 1930-1950 він вів власну щотижневу радіо програму.

Монсіньйор Шін пояснював католицьке вчення так як цього ще ніхто до нього не робив. Глибоко освідчений теолог і філософ, але передусім священник глибокої віри, він обговорював широке коло тем від почитання Богородиці до небезпек комунізму.

Молодий священник написав 34 книги під час 23 років викладацької діяності в КУА (і додаткових 38 книг після). В додаток до повного викладацького розкладу він багато подорожував по цілій країні даючи лекції та провадячи реколецкції.

У Великодну Неділю, 24 березня 1940 року, Монсіньйор Шін взяв участь у першій в світі телевізійний трансляції католицької літургійної відправи.

Коли в 1950 році Він залишив Католицький Університет щоб стати національним директором Товариства Поширення Віри, він був вже ондим з найбільш відомих католиків свого часу. Наступна сторінка його життя принесла йому надзвичайну славу і вплив.

11 червня 1951 року він прийняв єпископські свячення, і вже восени того року розпочав свою славну серію телевізійних проповідей ЖИТТЯ ВАРТУЄ, ЩОБ ЙОГО ПРОЖИТИ. Цей проект став надзвичано успішним, з часом досягаючи аудиторію 30 мільйонів глядачів щотижня - що зробило його найбільш перегляданим серіалом релігійних передач у світі.

В 1952 році єпископ Шін отримав першу зі своїх двох нагород «Еммі» як телеособи року. Приймаючи нагороду, він сказав: «Відчуваю, що настав час подякувати моїм чотирьом сценаристам – Матею, Марку, Луці та Йоану».

Ось один з прикладів відео передач записаних Архієпископом Шіном з російським перекладом

Від 1950 до 1966 року основною роботою архієпископа було керування Згромадженням Поширення Віри. У цій ролі він зібрав сотні мільйонів доларів для потреб католицьких місій, одночасно жертвуючи 10 мільйонів доларів власних коштів отриманих з видання 73 книг.

Архієпископ є також славний з того що особисто навернув численних людей до Католицької віри, починаючи зі звичайних робітників, яких зустрічав в Ню Йорку, до багатьох відомих особистостей і зірок свого часу, включаючи автомобільного магната Генрі Форда ІІ.

Як згадує нинішній єпископ Пеорії Даніель Дженкі, Шін вірив, що навернення людей до Христа безпосередньо пов’язане з часом, який священик проводить навколішки перед Пресвятими Дарами. «Він був насамперед людиною молитви, інтенсивної щоденної молитви. І це приклад, який нам варто наслідувати сьогодні».

В 1962-1965 роках брав активну участь у Другому Ватиканському Соборі під час якого тісно співпрацював в отцем Йосифом Ратцінґером - майбутнім Папою Бенедиктом XVI.

Архієпископ отримав папський дозвіл відправляти Божественну Літургію в східному обряді, що і робив час до часу. Він був великим подвижником екуменізму.

Постійним мотивом його проповідей протягом цілого життя, а особливо в останні роки, були користі годинної адорації Пресвятої Євхаристії. Ніхто не приклався більше ніж він до поширення практики молитви перед Найсвятішими Тайнами.

Сам він був найкращим взірцем цієї практики. Багато осіб які особисто знали Архієпископа, засвідчують, що від дня своїх священичих свячень аж до хвилини смерті на підлозі своєї приватної каплиці він жодного разу не пропустив годинної євхаристійної адорації. Помер Фултон Шін 9 грудня 1979 в товаристві Євхаристійного Спасителя.

28 червня 2012 року Папа Бенедикт XVI підписав декрет про визнання героїчності чеснот архиєпископа Шіна. Бетифікаційний процес розпочатий 2002 року. Зафіксовано описи трьох чудес, приписуваних його молитвам.

Джеймс Фултон Енгстром

Один із випадків – народження у вересні 2010 року мертвого хлопчика, Джеймса Фултона Енгстрома: після того, як лікарі не виявили биття серця у новонародженого і впродовж години безрезультатно проводили реанімацію, його батьки звернулися у молитві про заступництво до Фултона Шіна, і серце немовляти почало битися. Отець Дептула із Пеорії прокоментував: «Якщо все піде добре, свідчення про це чудо буде представлене Святішому Отцю. Один Бог творить чудеса, але тільки Церква може це засвідчити».

Про життя Слуги Божого Фултона Шіна згадують так: він особисто відвідував домівки католиків Нью-Йорка – «конаючої парафії», а пастирську свою діяльність неодмінно підкріплював глибокою і тривалою молитвою.