Про Нас

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДУХОВНА СЕМІНАРІЯ

Івано-Франківська духовна семінарія ім. священномученика Йосафата Кунцевича – це вищий формаційно-духовний заклад Івано-Франківської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Основним вектором праці семінарії є розвиток «живого» покликання і свідчення Ісуса Христа через Таїнство Священства. «Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним, звіщати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, оповістити рік Господній сприятливий» (Лк. 4: 18-20). Здобуття філософсько-богословських студій, семінарія забезпечує через тісну співпрацю із Івано-Франківською академією Івана Золотоустого. Станом на 2020 рік у семінарії навчається близько 194 семінаристів.

ЛИЦАРІ КОЛУМБА

Братерська організація Лицарів Колумба заснована у 1882 році в Сполучених Штатах Америки (New Наvеn, Connecticut) Блаженним отцем Майклом Маꥳвні. Тисячі католиків з Ірландії, багатьох інших країн, серед яких і з України, свого часу приїхали туди, рятуючись від голоду, релігійних переслідувань та тиску влади. Але на Новій землі було не так вже й легко. На фабриках панувала експлуатація, багато чоловіків загинуло під час важкої роботи, залишаючи по собі вдів та сиріт. Поширювався алкоголізм. До католиків ставилися як до людей другої категорії з сумнівною патріотичною репутацією. І в цей нелегкий час з’явився молодий, працьовитий священик, отець Майкл Маꥳвні, який зібрав католицьких чоловіків в підземеллях церкви Пресвятої Богородиці та заснував братерську організацію самодопомоги.

Ми назвалися Лицарями Колумба, бо саме йому – католикові – Америка завдячує відкриттям та євангелізацією. Ми пообіцяли собі культивувати благодійність, піклуватися про кожне життя – зачате і народжене. Ми присягнули зберегти єдність із Католицькою Церквою, братерство серед Лицарів і любов до батьківщини, в якій живемо з волі Божої.

Після 120 років служби, відповідаючи на бажання Святішого Отця Івана Павла II, Лицарі прибули до Європи, щоб виконати Його заповіт і розпочати діяльність Лицарів Колумба в Польщі. У 2006 році там відкрито першу Раду Лицарів Колумба. У серпні 2005 року Блаженніший Любомир Гузар під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що проходила в Чикаго, США, запросив Лицарів розпочати свою діяльність в Україні. Ця ініціатива пізніше була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та Митрополитом Мечиславом Мокшицьким зі сторони Римо-Католицької Церкви.

Лицарі працюють на волонтерських засадах у п’яти сферах життя:

1. Церква: апостолят мирян, євангелізація, молитва, реколекції. Волонтерська допомога в догляді та відновленні церковних приміщень та прилеглих територій.

2. Місцева громада: програми допомоги для бідних, інвалідів, бездомних, літніх людей, хворих.

3. Родина: охорона життя від моменту зачаття аж до самої смерті, приготування до католицького подружжя, допомога вдовам та сиротам, зміцнення ролі родини як основної соціальної одиниці.

4. Молодь: формація в дусі католицької віри і патріотизму: через спорт, катехизацію, а також через програми профілактики від залежності до реалізації в здорових дружніх стосунках.

5. Лицарі та їх родини: братерство на основі католицьких цінностей, любові до ближнього і єдності через культурну, соціальну та спортивну діяльність.